EIROREMONTU LAIKS IR BEIDZIES

Spilgtas krāsas un spožums – tas bija raksturīgs laikam, ko apzīmē ar vārdu “eiroremonts”. Tagad cilvēki ir sākuši domāt “zaļi” – tas atsaucas gan uz materiālu, gan krāsu izvēli.

Taču pirms krāsām un materiāliem viss sākas ar vajadzību. Cik daudz cilvēku ģimenē? Cik daudz bērnu? Cik daudz ģimenes locekļu, kas gatavo ēst un virtuvi izmanto visvairāk?

Tikai pēc tam jāmeklē atbildes uz jautājumiem par formu, pašas telpas iespējām un risinājumiem, kas iekļaujas kopējā ēkas stilā. Klasiskais “mīlas trīsstūris” virtuvē, protams, ir plīts, izlietne un ledusskapis, kam vieta telpā ir jāatrod pirmajiem. Taču reizēm likumi un teorijas nestrādā – ir jāvadās pēc situācijas. Tāpēc labāk vienmēr ir vērsties pie speciālista, kurš palīdzēs atrast konkrētajai situācijai labāko risinājumu.

Spciālistiem diezgan ierasta ir situācija, ka klients jau šķietami ir izvēlējies jaunās virtuves stilistiku un materiālu, taču pēc sarunas izrādās, ka viņam patīk krāsa nevis materiāls.

Vai arī – no izvēlētā materiāla nav iespējams realizēt vēlamo mēbeļu stilistiku un speciālists var piedāvāt alterantīvu materiālu, kas atbilst gan prasībām attiecībā uz krāsu, gan izskatās labi un arī iekļaujas pieļaujamajā budžetā.

Praktiskākais materiāls, ko plašs klientu loks var atļauties un kas izskatās labi, ir lamināts. Un tieši izskatam un sajūtai, daudzu klientu prāt, ir liela nozīme. Mūsdienās lamināts ir ļoti labas kvalitātes materiāls, taču bieži cilvēki ir skeptiski, jo atnāk ar Padomju laiku uzskatiem: “Man tikai ne laminātu! Tam taču izlūst eņģes un atlīmējas maliņas.” Nē, par to vairs nav jāuztraucas! Tagad lamināts ir tik kvalitatīvs, ka ar tausti to pat nav iespējams atšķirt no koka. Un lamināts salīdzinājumā ar koku ir labāka izvēle no praktiskā viedokļa, jo to ir viegli kopt. Dabīgais koks ilgākā laika periodā, piemēram, uzsūc ķīmiju vai saskrāpējas. Laminātam šādas problēmas nav aktuālas – virsma ir izturīga un par ļoti pieņemamu cenu.

Kas attiecas uz krāsas un faktūras izvēli, šeit piedāvājums ir plašs. Šobrīd ļoti pieprasīts ir pelēkais un baltais tonis. Vislabprātāk klienti izvēlas matētas vienkāršas faktūras ar koka tekstūrām un dabas un zemes toņiem. Ja tomēr dod priekšroku kādai krāsai, tad šobrīd lielākoties izvēle krīt uz ļoti maigu un tiko jaušamu krāsu. Un vienmēr var paturēt prātā, ka interjerā allaž labi iederas kāds spilgts akcents.

Pēc izskata izvēles ir jāsāk plānot gan virtuves iekārtas, gan tehnikas un citu nepieciešamo lietu novietojums telpā. Ja tiek plānota jau esoša virtuve, tad ir svarīgi atcerēties – kur atrodas izlietne, plīts un ledusskapis, tur tie arī atradīsies jaunajā virtuvē. Ja tiek plānota jauna virtuve, tad bieži ir iespējams arī pārplānot atrašanos šiem objektiem, tikai tas var radīt papildus izmaksas, kas saitītas ar celtniecības darbiem, konkrēti – elektrības un ūdens pievadiem.

Vēl viens izaicinājums telpā ir stūri. Arī tie nemainīs savu novietojumu. Taču pats galvenais – neiegādāties mēbeles un tehniku vēl pirms ir skaidrs plānojums, stils un krāsas. Šo steigu var nākties nožēlot gan kļūdainu izmēru, gan praktisku nesaderību dēļ.

Ja vajadzīga palīdzība virtuves plānošanā, mūsu atsaucīgie meistari vienmēr ir gatavi palīdzēt.