KAS JĀŅEM VĒRĀ, IZVĒLOTIES JAUCĒJKRĀNU UN IZLIETNI

Jebkura izlietne sev paredzēto funkciju sāk pildīt tikai tad, kad tai pievieno pareizo jaucējkrānu. Un otrādi. Nepastāv gan strikti priekšnoteikumi, kuru no šiem santehnikas elementiem vajadzētu izvēlēties pirmo, taču viens gan ir skaidrs – izlietnei un ūdens maisītājam ir savstarpēji jāharmonizē.

Iegādājoties jaucējkrānu, būtu ieteicams vispirms vadīties pēc tā, kurā telpā, virtuvē, vannas istabā vai sabiedriskajā iestādē jaucējkrāns pildīs savu dienišķo misiju, un saprast, kādas prasības un uzdevumi tam būs jāpilda.

Tikpat būtisku lomu spēlē tehniskie parametri – jāpievērš uzmanība jaucējkrāna augstumam un atbilstībai izlietnes izmēram un formai. Tipiski pieļauta kļūda ir ūdens maisītāja uzstādīšana pārāk tuvu izlietnes virsmai, kas pat tādu ikdienišķu darbību kā roku mazgāšana, padara par neērtu procesu. Ir novērotas situācijas, kad klients iecerējis mazu un seklu vannasistabas izlietni komplektēt ar ūdens maisītāju, kam ir izteikti augsta izteka.

Problēma rodas tajā, ka jaucējkrāna neatbilstošais augstums attiecībā pret izlietnes diametru ietekmē strūklas plūsmu un virzienu, tādējādi veicinot ūdens šļakstīšanos ārpus izlietnes robežām. Šāds, arī interjera žurnālos nereti atspoguļots risinājums, iespējams, arī attaisnos uz sevi liktās cerības no dizaina viedokļa, taču ikdienas lietošana un kopšana būs nepraktiska un laikietilpīga.

Ūdens maisītājus ar augsto jeb ‘’gulbjveida’’ izteku parasti uzstāda virtuvēs, un tos ir paredzēts komplektēt tikai ar ietilpīgu un krietni padziļinātu izlietni.