VIRTUVES IZLIETNES JAUCĒJKRĀNS

Laikiem ejot, virtuves izlietnes galvenais pavadonis, jaucējkrāns, joprojām ir funkcionāls risinājums, kas izpilda tā pamatuzdevumu – sajaukta ūdens nodrošināšanu ikdienas ērtībām. Tomēr līdzīgi kā citas nozarēs, arī jaucējkrānu ražošanā laiku gaitā ir ieviesti vairāki risinājumi, ko mūsdienās izvēlas daudzas mājsaimniecības.

Šobrīd pieprasīti ir virtuves jaucējkrāni ar izliektas formas izteku, kas vizuāli atgādina gulbja kaklu un ir īpaši piemēroti tilpņu mazgāšanai un piepildīšanai. Daudziem šādiem modeļiem ir iebūvētas izvelkamas iztekas ar dušas galviņu galā, kas ļauj regulēt ūdens strūklu, tādējādi pielāgojot ūdens padevi dažādām vajadzībām.

Par inovatīvu risinājumu jaucējkrānu tirgū kļuvuši pirmie sensora jaucējkrāni, kas nodrošina ūdens padevi bez roku pieskārieniem. Šāda funkcija sniedz iespēju ietaupīt uz izmantotā ūdens daudzuma. Kā, arī, tie ir sevišķi praktiski, kad starp ēdiena gatavošanu ar rokām, ir nepieciešams tās ērti nomazgāt bez tiešas pieskaršanās jaucējkrānam.

Joprojām aktuāli ir jaucējkrāni ar dubulto kanālu, kur viens, papildus filtrēts ūdens, paredzēts dzeršanai, bet otrs, citām vajadzībām. Popularitāti ieguvuši arī sienā iebūvējamie jaucējkrāni, kas, pateicoties savam minimālismam, dod lielas priekšrocības to kopšanā. Attīstoties 3D printēšanai, jau šobrīd jaucējkrānu tirgū parādās risinājumi, kas ir ražoti ar 3D printera palīdzību.

Domājams, ka šī tendence turpināsies, un ļaus izstrādāt ļoti specifiskus un interesantus jaucējkrāna dizaina risinājumus. Ņemot vērā, ka mūsdienu pasaule paliek arvien digitalizētāka, iespējams arī arvien vairāku jauno tehnoloģiju, aplikāciju izmantošana jaucējkrāna lietošanā.

Gribētos domāt, ka drīz jaucējkrāns atpazīs savu lietotāju un pados ūdeni tieši viņam iecienītajā temperatūrā.

Ieraksts tapis sadarbībā ar konsultantiem no santehnikas salona SIA Magma