ĻAUT VAĻU EKSPERIMENTIEM

Lai atklātu “Granitops” mākslīgā akmens daudzveidīgās iespējas, dizaina biroja “br.ook interior architecture” dizaineri ir sagatavojuši vairākas interjera materiālu kompozīcijas iedvesmai.

Mūsdienās ir pieejams visplašākais dabīgo un mākslīgo materiālu piedāvājums visās iespējamās toņu un faktūru gradācijās, kurās var viegli apjukt. Dabīgam materiālam parasti piemīt izteikts raksturs, un tas var būt telpas centrālais akcents.

Savukārt sintētiskie materiāli ir radīti, lai būtu izturīgi, viegli kopjami un arī ar dažādām estētiskajām kvalitātēm. Profesionāls dizainers palīdzēs noorientēties piedāvājumā un telpas koncepcijā radīs harmoniju un līdzsvaru, izmantojot gan dabīgus, gan cilvēka radītus materiālus.


Katrs dizaina projekts sākas ar izpēti un lietotāja vajadzību noskaidrošanu. Pēc tam seko projekta radošākā daļa, kur dizainers meklē atbilstošāko risinājumu gan funkcionāli, gan estētiski, gan emocionāli, jo tikai caur eksperimentiem un meklējumiem ir iespējams nonākt pie izcila rezultāta.

“Granitops” materiāla lielākie plusi ir iespēja iegūt jebkādu toni un viengabala formu bez atgriezumiem, jo masa tiek lieta un sastāv no dažādu krāsu un izmēru minerālu granulām un poliestera sveķiem. Mainot granulu proporcijas, iespējams panākt dažādus krāsu un tekstūru efektus. Šīs materiāla priekšrocības ļauj vaļu fantāzijai un īpaši labi noder sabiedrisko telpu interjeru izstrādē. Tāpat šis materiāls noder ne tikai kā darba virsma, bet var tikt izmantots arī vertikālās plaknēs un trīsdimensiju objektu izgatavošanā. Bet, protams, arī privātās telpās ir iespējams atrast oriģinālus risinājumus, kur vēl šo mākslīgo akmens materiālu izmantot.

Katram cilvēkam krāsa rada savas emocijas. Dažiem ir tuvāki zemes toņi, citiem koši un drosmīgi. Tomēr vienmēr ir nepieciešams līdzsvars, lai koptēls nebūtu vienmuļš vai nomācošs. Pašreiz aktualitāte interjera dizaina nozarē ir eklektika. Tā provocē veidot tādu telpu, kas ir dzīvīga un aizraujoša. Līdz ar to, pat ja telpas tonalitāte ir neitrāla, tajā ir jābūt faktūru bagātībai un izteiksmīgiem akcentiem.

Ar materialitāti un krāsu var izstāstīt stāstu. Šis stāsts var būt par telpas īpašnieku vai uzņēmuma zīmolu, bet galvenais ir nebaidīties uzdrošināties un piešķirt telpai raksturu.

br.ook interior architecture
Vides dizainere Ligita Breģe, [email protected], 26439786
Interjera arhitekte Baiba Rūķe, [email protected], 28367670

brook.lv
FB @brookinteriorarchitecture
IG br.ook_interior_architecture
LI br.ook interior architecture